Sperm Donasyonu Fiyatları

Sperm Donasyonu Fiyatları; Sperm donasyonu işlemi doğal birleşme yöntemleri ile çocuk sahibi olamayan çiftlerde erkeğin kendi sperm hücrelerinin üreme şansının bulunmadığı durumlarda uygulanmaktadır. Uygun şartlara sahip olan bir donörden sağlanan sperm hücrelerinin tüp bebek yöntemleri kullanılarak yapılır. Kadın yumurta hücresi ile döllenip sağlıklı embriyoların oluşmasını sağlayan bir tedavi biçimidir.

Bu tedavi yönteminde daha önceden sağlanan ve en uygun donörden elde edilen sağlıklı ve hastalık barındırmayan sperm hücreler alınır. Daha sonra kadından büyütülerek alınan yumurta hücrelerine döllenmesiyle süreç başlar.

Sperm donasyonu fiyatları

ise çiftlere göre değişkenlik göstermekte olsa da ücretler genellikle benzerlik göstermektedir. Türkiye’de sperm donasyonu işlemi yasaktır. Bu yüzden bebek sahibi olmak isteyen Türkler  tercihini Kıbrıs’ta bulunan sperm donasyonu merkezlerinden yana kullanmaktadırlar. Sperm donasyonu işlemi, dölleme işlemi, yumurtada embriyo oluşumu ve embriyonun rahime nakliyle birlikte sperm donasyonu ücreti değişir. 3500 ile 5000 Euro arasında fiyatlarla karşınıza çıkmaktadır.

Sperm donasyonu fiyatlarına etken faktörler

Sperm donasyonu fiyatları çiftlere özel olarak belirlenmekte olup bazı faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlara etki eden faktörler ise kullanılacak ilaçlar ve kullanım miktarına göre değişir. Kullanılacak tüp bebek yöntemi, sperm hücrelerinin kalitesi ve cinsiyet seçimleri olmaktadır. Sperm donasyonu uygulamasının başarı oranları yüzde 70 seviyelerinde görülmektedir. Fiyatlar ise yaklaşık olarak 3500 ile 5000 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyat faktörlerine çocuğun göz ve saç rengi, kan grubu, ten rengi gibi fiziksel özelliklerinde seçilmesi durumu etki etmektedir.

Sperm donasyonu turları

Sperm donasyonu uygulamasının Türkiye’de yasak olması sebebiyle Kıbrıs üzerine düzenlenen turlar ile bebek sahibi olmak mümkün hale gelmektedir. Bu turlara sadece doğal birleşme yardımıyla çocuk sahibi olamayan ve çocuk sahibi olmak isteyen çiftler katılabilmektedir. Doktorlar tarafından organize edilen bu turlara dahil olarak gerçekleşen sperm donasyonu fiyatları ise 4500 ile 5000 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Genellikle 5-7 gün arası süren bu turlara vize, uçak, otel, hormonal hazırlıklar ve mikroenjeksiyon işlemi dahil olmalıdır.  Yanı sıra kan grubu seçimi, göz rengi seçimi, saç rengi seçimi, bebek cinsiyeti ve farklı özelliklerin seçimi de dahil olmaktadır.

Sperm donasyonu ve cinsiyet seçimi

Türkiye’de yasak olan sperm donasyonu işlemi Türkler tarafından da sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri olarak göze çarpmaktadır. Yabancıdan yumurta nakli, sperm nakli ve bebek cinsiyeti seçme işlemleri gibi durumlar Türkiye’de yasaktır. Bu nedenle bebek sahibi olmak isteyen Türkler ise Kıbrıs’ı tercih etmektedirler. Kıbrıs’ta sperm donasyonu yaptıran Türkler ödedikleri sperm donasyonu fiyatlarına ek olarak genellikle 150-200 Euro ödeyerek cinsiyet seçimi yaptırabilirler. Uygulamayı yaptıran Türk çiftlerin %5’i cinsiyet seçimi de yapmaktadır. Cinsiyet seçimi yapan Türk çiftlerin seçimi ise genellikle erkek bebeklerden yana olduğu görülmektedir. Türkiye’de etik olarak tartışma konusu olan cinsiyet seçimi yasak olmasına rağmen yurtdışına giderek yaptırmak çiftlere cazip gelmektedir. Bu yöntemler sayesinde kız ya da erkek çocuk sahibi olmak isteyen çiftler gebelik oluşmadan önce bebeğin cinsiyetine karar verebilmektedirler.

Siz bilgilerinizi iletin biz arayalım...

  • Magusatupbebek

    Bizi Twitter'da Takip Edebilirsiniz.

  • Kibris.tupbebek

    Bizi İnstagramda Takip Edebilirsiniz

  • Kibris.magusa.tup.bebek

    Bizi Facebook'ta Takip Edebilirsiniz.

  • Youtube

İletişim

Magusa Tıp Merkezi Eşref Bitlis Caddesi Narlık Sokak KKTC

+90 533 834 92 03

info@drserapkagan.com

Copyright 2019 Dr. Serap KAĞAN © Dr. Serap KAĞAN